Widok szczegółowy

Zestaw do parmezanu

Zestaw do parmezanu

[300/25+95/25]
136,00 zł[łącznie 23% Vat]
ilość:
Zestaw do parmezanu
Prezentowany zestaw  przeznaczony jest do serów długodojrzewających takich jak włoski  Parmigiano Reggiano czy polski Bursztyn. Zestaw składa się z noża do oddzielania  większych kawałków sera (model 95 z serii Amitto)  oraz tarki do wiórkowania sera (model 300 z serii Amitto).
Miąższ  serów długodojrzewajacych jest wyraźnie zwarty, lekko kruchy z charakterystycznymi kryształkami w masie serowej.Nie należy go kroić a także podawać prosto z lodówki. Powinien być łupany oraz serwowany w pokojowej temperaturze, wówczas uwalnia pełnię swych złożonych aromatów.
 Parmezan  jada się na różne sposoby. Najczęściej spotyka się go w postaci startej do posypywania makaronów oraz jako dodatek do zup . Jego elegancki, pikantny smak sprawia, że świetnie sprawdza się w sałatkach i na desce serów, cienkie płatki parmezanu podkreślają smak carpaccio. Sięgajmy więc  po ser w kawałkach i wiórkójmy go tuż przed podaniem do potraw, wtedy zachowuje pełnię smaku i aromatu.

 Zestaw do parmezanu zawiera  strugi Amitto , które są bez wątpienia największą innowacją w cięciu sera od kiedy powstał strug do sera czyli od 1925 roku. Powierzchnia tnąca struga została pokryta nieprzywierającą powłoką teflonową ,dzięki czemu został rozwiązany problem przywierania sera podczas krojenia. Utwardzona powierzchnia zwiększa  również trwałość ostrza i powierzchni tnącej. Specjalnie dla tej serii zostały wprowadzone nowe trzonki. Jedne dla strugów i tarek, inne dla noży. Trzonki zostały zaprojektowane tak, aby były nie tylko wygodne w użyciu, ale także pięknie się prezentowały. Ponadto strugi z serii Amitto nadają się do mycia w zmywarce.
 Zalety Amitto:
-nieprzywierająca powierzchnia
-łatwiejsze krojenie serów
-większa trwałość ostrza i powierzchni tnącej
-możliwość mycia w zmywarce